У 1978 р., серед мальовничої місцевості, в будові колишнього дитячого садочка розпочали роботу станція юних натуралістів (СЮН) та юних техніків (СЮТ). На той час в окремих пристосованих приміщеннях працювали гуртки: авіа-, судно- та ракетомоделювання, фізико-технічний, юних зоологів та біологів.

У 1979 р. директором СЮН був призначений Геннадій Іванович Черкасов.

/Files/images/2_1.jpegЗа його керівництва розпочали ремонт та реконструкцію приміщень для гуртків, оздоблення актового залу, впорядкування території. Була збудована теплиця, закладено парк і ділянки лікарських рослин, створено «живий куточок» з акваріумами й тераріумом. Юні натуралісти брали участь в усіх основних еколого-натуралістичних заходах: «Птах року», «Посади своє дерево» та інші. У місті з’явилася інформаційно-методична еколого-натуралістична служба.

З 1986 р. директором СЮН працювала Марія Іванівна Савчук./Files/images/3_1.jpeg

Під керівництвом Марії Іванівни були сформовані нові напрямки гурткової роботи: фітодизайн, ляльковий зоотеатр, зоологічний, хімічний, екологічний, валеологічний, фотогурток, розширено «живий куточок».

З 1980 р очолював Олександр Іванович Кривенко./Files/images/4_1_1.jpeg Головним завданням було створення матеріальної бази гуртків, майстерень. Зокрема, за цей період відкрито гуртки картингістів, інформатики та обчислювальної техніки (придбано один із перших в Ірпені КУВТ «Курвет» на 13 місць), мотосправи. У 1998 р. почав функціонувати гурток операторів колективної радіостанції та радіоконструювання, придбано радіостанцію «Ефір-М», радіоапаратуру. З’явилися слюсарна та столярна майстерні з обладнанням. Створено одну з кращих майстерень дизайну з усім необхідним устаткуванням (керівник гуртка В. Кравченко), яка існувала до 1994 р. Після цього почали діяти гуртки: ракето-, судно-, авіамоделювання. Гуртківці брали участь міських і обласних змаганнях (керівник О. Яковенко). Створено гурток раціоналізаторів та винахідників (очолив С. Сахаров), який постійно займав перші та другі місця на Всеукраїнських змаганнях. В 1990 р. член гуртка винахідників, учень школи-інтернату Дмитро Барановський посів І місце в Україні з винахідництва й раціоналізації серед юніорів.

Вихованці гуртка експериментального моделювання (керівник К. Заєць) виготовляли віндсерфінги, скутери, дельтаплани. Були створені також гуртки конструювання та моделювання одягу, художньої обробки деревини та металу, технічного моделювання (з молодшими школярами).

З 1992 р. в ЕТЦ керівником гуртка іконовишивки працювала Л. С. Сукачова. Гурток став одним із найпопулярніших у місті серед дітей та дорослих. Переписуючись із теологом, професором Дмитром Блажейовським (отець жив у Америці) та використовуючи його розробки вишитих ікон, гуртківці під керівництвом Людмили Сильвестрівни досягли високої майстерності. Вони брали участь у більше 30-ти заходах на рівні міста, області та України. Одна із робіт гуртка надрукована у книзі Д. Блажейовського, яка видана до 2000-ліття Різдва Христового.

У 1996 р. СЮТ отримала ліцензію обласного управління освіти на роботу позашкільного закладу. У січні 1998 р. СЮТ та СЮН були реорганізовані в Ірпінський еколого-технічний центр творчості школярів (ІЕТЦ), який існує до сьогодні. Робота продовжується у напрямку збереження та розширення мережі гуртків науково-технічного та еколого-натуралістичного відділів.

З 2013 року заклад очолює Світлана Рудольфівна Волянська.

/Files/images/DSC06033_1.JPG

Кадровий склад ІЕТЦ: О.І. Кривенко (завідувач науково-технічним відділом), С.М. Опенько (завідувач еколого-натуралістичним відділом), Л.В. Байса (методист), В. І. Митянський (психолог). Для більшого охоплення і залучення дітей до позашкільної освіти гуртки працюють на базі шкіл Ірпеня, Ворзеля, Коцюбинського.

Звання «керівник гуртка-методист» мають: О.І. Кривенко, Л.С. Корчовна, С.М. Опенько.

Юні натуралісти — активні учасники міських, обласних та всеукраїнських конкурсів, акцій: «Ліси для нащадків», «Годівничка», «Юний дослідник», «Новорічна композиція», «Український сувенір», «День Землі», «Ландшафтний сад — від ідеї до втілення», «Галерея кімнатних рослин», «Парад квітів», «День юнната».

Л.В. Ромашко керівник гуртка «Юні друзі природи» — переможець у номінації «Краща методична розробка» у рамках Всеукраїнської акції «Годівничка» 2010 р., ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок еколого-натуралістичного напрямку (2013 р.) вихованка гуртка Андріуца Валерія посіла ІІ друге місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник» (2012 р.).

Л.Ю. Стишак посіла ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Галерея кімнатних рослин» (2011 р.).

Вихованка гуртка «Фітодизайн» (керівник Л.С. Корчовна) - І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (2013 р.).

На обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» вихованка гуртка «Генетики-селекціонери» (керівник Т.М. Купріянова) Цвєткова Вікторія посіла ІІ місце (2013 р.)

Вихованці гуртка «Лісівники-дендрологи» (керівник Л.Ю. Стишак) зайняли ІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина-Україна» (2013 р.)

Юні техніки — активні учасники міських, обласних та всеукраїнських конкурсів, виставок, а також змагань з авіамодельного спорту, початкового технічного моделювання, серед учнівської молоді з судно-модельного спорту, радіоелектронного конструювання. Діти беруть активну участь у виставках-конкурсах робіт гуртківців початкового технічного моделювання, науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно».

У 2010-2012 рр. в обласних змаганнях учасники гуртка із судно-модельного спорту завоювали ІІІ місце. В обласному етапі Всеукраїнських змагань з початково-технічного моделювання — ІІ місце (2010, 2011 р.).

Вихованець гуртка Ситник Олександр (керівник О.А. Бондар) посів ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу з початкового технічного моделювання (2013 р.)

Історичні нариси про гуртківців Ірпінського еколого-технічного центру творчості школярів та молоді

Кiлькiсть переглядiв: 754

Коментарi